1) |
Omar Kalif |
Sted: Husvika  |
|
|
Jai takke for kone og mei for fine opphåll. Bra fiske og godt mate. Likt godt det hjemmebrent til frokost. Blei lita fulle men kone sa det ere godt for nyrene. Til kvelds ble det mye den karsk og drikke mei dritingse. Kvar aften. Veldig moro asså. Icke grait for osse myslime, vi ikke drikke alkis uten på fiskje. Kona like seg gode og spise svinemat . Vi retrurnere over påsket.
Vis kommentarer (3)
Grev Eilert Schmied Tirsdag, 16 Februar 2021 09:40
Høres ut som flott sted. Kunne jeg spørre om døgnprisen? Og mens jeg har Dem: Hvor lenge har De bodd i Norge, og kommer De fra Uzbekistan, Turkmenistan eller Pakistan?
|
Omar Kalif Tirsdag, 16 Februar 2021 09:51
Jai kom til Nårg i 1966. Kone kom tre året etterpå. Like veldig godt Norg og Nav. Nav gir osse mer penge enn vi behøve. Bare late oss, drikke, spise og dra på ferie. Nav betaler 3 biler og alle våre 8 barn utdannelse og biler också. Nav snille mennesker.
|
Lars Sauemyr Tirsdag, 16 Februar 2021 21:19
Som fråhaldsmann lyt eg berre frå segja at dette stedet er ei skam for norsk turistnæring. Det høyrer ingen stad heime at det skal serverast sprit som kaffedoktor og karsk til dugurd, middag og kvelds. Det finnest no alkoholfritt øl i nærbutikkane landet over. Og korleis blir arbeidsevna med all denne drekkinga. Eg er sjølv sauebonde frå Hardanger og skal etter påske ta til med lamminga. Og da kan ein ikkje møte opp full i fjøset.
I tillegg er det ikkje til å skjøna at eg som nøktern og sparsam bonde skal betala skatt til styresmaktene og Nav slik at dei kan overøsa innvandrarane med pengar til bilar og stønader til ferie og anna. Eg er ikkje mot innvandring, men slik Omar Kalif legg det fram, så har dette gått for langt.
|
|